Spor Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Spor Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

SPOR YAPARKEN YEDİKLERİNİZE DİKKAT!

Spor ve diyet yapmak herkezin bildiği gibi zayıflamak isteyenlerin başvurdukları tek yötem olmaktadır. İster kilo vermek isteyin ister zayıflamak isteyin aldığınız kalori ve verdiğiniz kalori miktarı en önemli unsurdur. Kilo vermek istiyorsanız eğer aldığınız kalori miktarı az ve kilo almak istiyorsanız da aldığınız kalori miktarı fazla olmalı. Ancak kalori miktarını ayarlarke çok dikkatli olunmalı ve bir uzmandan yardım alınmalı aksi halde büyük sağlık sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Kilo vermek için spor yapmak en sağlıklı yollardan biridir. ancak yemeğinizdende kısarken vücudunuzun ihtiyacı olan kalori miktarınıayarlayamazsanız eğer büyük sağlık problemleriyle karşılaşmanız kaçınılmaz oluyor. Kilo vereceğim düşüncesiyle ihtiyacınız olan protein, karbonhidrat ve vitamin miktarını karşılamanız büyük önem taşımakta ve bu ayarlamayı tek başınıza yapmanızda mümkün olmamakta. Mutlaka bir uzmanın görüşünü almanız gerekli.

Kilo almak için ne bulursanız yiyin mantığı tamamen yanlıştır. Vücudun ihtiyacı olmayan fazla protein ve karbonhidrat karaciğere zarar vermekte ve ilerleyen yaşlarda size büyük sağlık problemleri yaratabilmektedir.

Bilinenin aksine ne yersen ye yarar veya az ye kilo ver mantığı tamamen yanlıştır. Unutmayınki kilo verirken veya alırken en çok dikkat etmeniz gereken aldığınız besinlerdir. Vücudunuz için gerekli olan besin değerlerini almamanız durumunda istediğiniz vücut yapısına sahip olmanız mümkün olmaz ve aynı zamanda ilerleyen yaşlarda vücudunuza ortaya çıkacak kalıcı hasarlar verebilirsiniz. Dengeli beslenmeyi unutmayın ve uzmanlardan ardım almaktan hiçbir zaman korkmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ayhan Gazi dedi ki:

    Güzel bir konuya parmak basmışsınız, çoğu kişi bu konuda çok hata yapıyor.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.