Thermage Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Thermage Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Thermage ve Etkileri

Thermage Nedir ve Kimlere Uygulanır?

Hiç bir ameliyat olmadan ve iğne uygulanmadan cildin pürüzsüz ve sıkılaştırılmış bir hale gelmesini sağlamaktadır. Thermage uygulamasında sadece radyo frekanslar kullanılmaktayız ve yüksek teknoloji ve kozmetik desteği ile uygulama yapmaktayız. Benzer uygulamalardan daha hızlı ve güçlü sonuç alınmasını sağlamaktadır. Cerrahi müdahale gerektirecek kadar ileri düzeyde olmayan tüm cilt gençleştirme tedavisinde kullanılabilmekteyiz. Benzer cihazlarda en az 10 seans ile alınabilecek olan sonucu thermage uygulamamız ile tek seansla sağlayabilirsiniz. Tedaviyi herkese uygulamayabilmekteyiz. Özellikle cerrahi müdahalelerden korkan kişiler tarafından daha çok tercih edilmekte olan bir tedavi yöntemidir.

Thermage Uygulanışı İle Etkileri

Öncelikle thermage uygulamasının uzman kişilerce yapılması büyük önem taşımaktadır. Bundan dolayı güzellik uzmanlarımızca uygulanmakta olup oldukça güvenli, yan etkisiz bir tedavidir. Uygulama, öncelikle tedavi edilecek bölgeye soğutucu sprey sıkılması ile başlamaktadır. Ardından derinin ve deri altındaki dokulara ısı verilerek gerçekleşmektedir. Tedavi işlemimizi thermacool cihazı ile gerçekleştirmekteyiz. Cihazın cilde hafif teması tedavi uygulamasında yeterli olup herhangi bir basınç, ağrı ya da acı hissedilmemektedir. Thermage cihazının yaydığı ısıtma sistemi sayesinde deri altı dokular ani olarak sıkılaşmaktadır.

Ardından yeni kolajen oluşumunu destekleyerek deri sıkışıklığı kalıcı hale gelmekte. Bu yeni kolajen üretimi 6 ay boyunca da sürmektedir. Uygulamanın etkileri ise kalıcıdır. Uygulama yaklaşık 30 dakika sürmekte olup tedavi ardından gündelik sosyal hayata aynı gün içerisinde dönebilirsiniz. İlk seansın ardından seans sayısı iki ve altı ay arasında artarak tedavi süreci devam etmektedir. Uygulamanın etkisini anında gözle görebilirsiniz. Uygulama alanı olarak çoğunlukla yüz bölgesine uygulanması tercih edilmektedir. Alt yüz, boyun, alın ve göz çevresi yüzde tercih edilen bölgelerdir. Vücutta ise karın, bacak, özellikle iç bacak bölgesi, diz kapağı çevresi ve kollarda oluşan sarkma ve gevşekliklerin tedavisinde kullanılmaktadır.

Cihazdaki radyo frekans atım sayısı atım süresi uygulama yapılacak bölgeye ve tedavi bölgesi durumuna göre ayarlanabilmekte olan tamamen kişiye özel planlanan bir tedavidir. Uygulama ardından cerrahi müdahale gerekliliği olması halinde ameliyat sağlanabilmekte, tedavi ameliyata herhangi bir engel teşkil etmemektedir. Uygulama yıl boyunca mevsim fark etmeksizin ihtiyaç duyulduğu an yapılabilmektedir.

Kaynak : http://www.drmustafakaratas.com/thermage.html

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.