Tüp Bebek Hakkında Tüm Merak Edilenler ?

Tüp Bebek Hakkında Tüm Merak Edilenler ?

Çağımızın en büyük sorunlarından biri olaninfertilite(kısırlık), gelişen teknoloji ile birlikte tedaviedilebilir rahatsızlıklar arasında yerini alıyor. Bebek sahibiolmak isteyenlerin hayallerini gerçekleştiremeye yardımcıolan Dünya Tüp Bebek Merkezi, en güncel tıbbi ekipmanve tedavi protokolleri ile dikkat çekiyor. Küresel KlinikDeğerlendirme (GCR) kuruluşu araştırmalarına göreAvrupa’daki en iyi Tüp Bebek merkezleri arasında 7. sırada yerini alan merkez, Tüp bebek alanındaki tümgelişmeleri yakından takip ederek laboratuar veameliyathane ekipmanları için en yeni ve güncel tıbbiteçhizatları hastalarına sunuyor

Tüp Bebek Tedavisi Nedir?

Tüp bebek tedavisi en basit şekliyle kadın ve erkek üremehücrelerinin laboratuar ortamında bir araya getirilerekdöllenmesidir. Kadın üreme hücreleri olan yumurta veerkek üreme hücresi olan sperm vücut dışında bir arayagetirilir ve bu sayede tedavinin ilk aşaması başlar. Döllenen yumurtaların bölünme aşaması sonrasında iseembriyolar laboratuar ortamında gelişmeye devam eder. İlk gelişim aşaması sonrası, embriyo anne adayınınrahmine yerleştirilir ve tedavi büyük ölçüde tamamlanır. Tüp bebek tedavisi öncesi anne adaylarının sağlıkdurumunu kontrol etmek için belirli testler uygulanır. Yumurta rezervi, yumurtanın kalitesini belirlemek amacıylayapılan kan testleri ve ultrason muayeneleri sonucundaanne adayına uygulanacak tedavi protokolü belirlenir. Gerekirse yumurta gelişimine destek olan iğne ve ilaçlarverilir. Baba adayının ise sperm kalitesi ve hareketliliğiincelenir. Gerektiği durumlarda sperm kalitesini vehareketliliğini arttıracak ilaçlar önerilir. .Tüp bebek tedavisibaşlangıç tarihinden gebelik testi gününe kadar yaklaşık30 günde gerçekleştirilir.

Hangi Durumlarda Tüp Bebek Tedavisine İhtiyaçDuyulur?

Hekimlerin tavsiyelerine göre bir yıl ya da bir yıldan dahauzun bir süre içerisinde hamilelik gerçekleşmiyorsa çiftlerinbir uzmandan yardım almaları gerekir. Öncelikle kısırlığınsebebi ve olası tedavi yöntemlerinin erken süreçtesaptanması tedavi için büyük bir kolaylık sağlar.

Tüp Bebek Tedavisi Kaç Yaşına Kadar Uygulanır?

Tüp bebek tedavisi yumurtalık rezervi ve kalitesindeazalma olan kadınlara uygulanır. Tedavinin başarısındayaşın önemli bir rolü vardır. Yaş ilerledikçe kadınlarınyumurta sayılarında azalma gözlenir. Özellikle 35 yaşsonrası kadınların yumurta rezervinde ciddi oranda düşüşvardır. Ancak tek bir yumurta olsa dahi tüp bebek yöntemiuygulanabilir. Uzmanlara göre 45 yaşına kadar tüp bebektedavisi uygulanabilir ve tedaviden başarılı sonuçlaralınabilir.

İleriki Yaşlarda Uygulanan Tüp Bebek Tedavisi BaşarılıSonuçlar Verir mi?

Yaşın ilerlediği durumlarda olsa tedavinin başarısı içinkromozom bakımından embriyonun değerlendirilmesiönemlidir. 38 yaşından büyük hastaların tüp bebektedavisine karar vermeleri durumunda embriyo durum değerlendirilmesi yapılması tavsiye edilir. Bunun en önemlisebebi ise başarı şansını yükseltmek ve etkili sonuçalmaktır. Kısırlık sorunu yaşayan hastaların bir an öncetedaviye başlamaları önerilir.

Dünya Tüp Bebek Merkezi Hangi Tedavi YöntemleriniUygular?

Avrupa’nın en çok tercih edilen tüp bebek merkezleriarasında yer alan Dünya Tüp Bebek Merkezi, Girne’de yeralan modern tesislerinde benzersiz bir hizmet sunar. Dünya Tüp Bebek Merkezi, yumurta donasyonu, taşıyıcıannelik, Sperm Donasyonu, Embriyo Donasyonu gibitedavi seçeneklerine ek olarak taşıyıcı annelik, sperm dondurma, embriyo dondurma ve yumurta dondurma gibiyöntemleri de başarılı bir şekilde uygular.

Dünya Tüp Bebek Merkezi’nde Kullanılan TeknolojilerNelerdir?

Dünya Tüp Bebek Merkezi’nde EmbryoScope+, EmbryoSlide+, PGT-A gibi tıbbi teçhizatlar kullanılır. Bu teknolojiler sayesinde tüp bebek tedavisinin tüm aşamalarıgüven içerisinde uygulanır. Merkezde yer alan laboratuardanışmanları sayesinde Tüp bebek gelişmeleri yakındantakip edilir. Dünya p Bebek Merkezi, profesyonel birhizmet sunabilmek için hiçbir masraftan kaçınmayaraklaboratuar ve ameliyathanede kullanılan malzemelerinsektörün yeniliklerine uygun ve güncel halde kalmasınaönem verir. Dünya Tüp Bebek Merkezi, TürkAK ISO 9001:2008 sertifikasına sahiptir ve merkezde bulunan tümtıbbi cihazlar ISO 9001:2008 garantisi altındadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.