Uzak Doğu Dövüş Sanatları ile Zayıflama

Ali Can Öztürk

Yazarın şu ana kadar yazılmış 12 makalesi bulunuyor.

UZAK DOĞU DÖVÜŞ SANATLARI İLE SPOR YAPMAK

Zayıflamak için fitness, squat, plates gibi spor türlerini tercih ediyoruz. Tercih sebebimizin neden bu türlerden yana olduğunu hiç düşündünüz mü? Kas yapmayı istediğimi bölgeyi daha kolay seçmek ve istenilen bölgeye yoğunlaşmada bu spor türleri en etkili yollar olarak görülmektedir. Ancak squat yaparak güzel bir kalçaya sahip olduğunuz için mükemmel bir vücudunuz olduğunu söyleyemezsiniz. Güzel görünümlü bir vücut sahibi olmak istiyorsanız eğer bütün kaslarınızı çalıştırmanız gereklidir.

Spor salonlarına yapılan hareketler genellikle bölgesel kas miktarını arttırmak ve yağları ertmek, zayıflamak , amacıyla uzmanlar tarafından onaylanmış heraketlerdir. bu spor türlerinin kötü yanı bölgesel olmakla kalması ve vücudun sadece belli bölgelerine etki etmesidir. Size tavsiye edebileceğimiz farklı bir spor türü daha var öyle ki çok daha sağlıklı ve daha şekilli bir vücuda sahip olacaksınız.Bu yönteme dövüş sanatları denmekte.

Uzak doğu dövüş sanatları, insanlaın binlerce yıllık birikim sonucu sadece dövüş esnasında değil aynı zamanda dinginlik ve huzur bulmak için enerjilerini attıkları bir spor türü olarak değerlendirilebilir. Spor yaparken zevk almak istiyorsanız veya fitness yaparken boş hareketler yaptığınızı düşünüyorsanız uzak doğu dövüş sanatlarını çok seveceksiniz. Wing tsun, krav maga vb. içerisinide öyle hareketler barındırırki bin yıldır insanlar o hareketleri bilmekte ve binlerce yıllık bir birikimin sonucu olarak ortaya çıkmış bulunmakta. Aynı zamanda bu sporları yaparken dinginlik bulacak ve kendinizi daha huzurlu hissedeceksiniz. Bütün vücudunuzda çalışmış olacak. Denemeye değer bir deneyim olarak gösterilebilir.

uzak-dogu-dovus-sporu-zayiflama

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.