Yüz Kılcal Damar Tedavisi | Tüm Detayları

Yüz Kılcal Damar Tedavisi | Tüm Detayları

Kılcal Damar Tedavisi

Cilt lekeleri olan kişilerde yüzdeki kılcal damarlar leke çevresindeki deriyi kurutarak güneş hassasiyetini artırırlar. Bunun sonucunda kılcal damarlar çatlayabilir ve deriye kan sızıntısı olur bu da kırmızı izlere yol açar. Kılcal damarlar aynı zamanda yüzeysel olan leke hücrelerini derine taşır, lekenin tedavi edilmesini zorlaştırır.

Aynı zamanda minik veya büyük kılcal damarlardan oluşan çilek beni, şarap lekesi beni, hemanjiom gibi benler de yüzde görülebilir. Bu şikayetlerin genelinde kılcal damarların lazerle tedavisi tatbik edilebilir.

Yüzdeki Kılcal Damarlar

Yüzdeki kılcal damarların oluşumuna aşağıdaki etmenler sebep olabilir.

Hassas cilt yapısına sahip olunması
Yaşlılıkta deri incelmesi
Kronik güneş hasarı
Kollajen kaybı ve kuruluk
Kronik alkol kullanımı
Rozase hastalığı
Metabolik hastalıklar
Romatizmal hastalıklar
Genetik sebepler
Hematolojik bazı hastalıklar
Östrojen içerikli doğum kontrol hapları
Kortizon ilaçları alınması
Kortizonlu kremlerin yüze sıklıkla uygulanması
Yoğun güneş ışını hasarı
Estetik burun ameliyatı

Kılcal damar tedavisi ankara

Lazer Sistemleri ile Kılcal Damar Tedavisinin Çalışma Prensibi

Lazer cihazları yardımıyla kandaki oksihemoglobin adlı kırmızı renkli madde ısıtılarak tahrip edilir ve böylece zarar gören damarlar da zaman içinde kaybolur. Damar ne kadar genişse etki süresi o kadar uzar.

Nd yag lazer, dye lazer, Pulse lazer vb. lazer sistemleri tedavide kullanılmaktadır. Hangi cihazın kullanılacağı kılcal damarın derinliği, büyüklüğü, yeri ve tipine göre hekim tarafından belirlenir.

Yüzdeki Kılcal Damar Tedavisi Seans Sayısı

Lazer veya ışık sistemi seçimine göre 3-4 haftada bir, 2 ila 6 seans tedavi için yeterli olacaktır. Bununla beraber tedavi sayısı damarların sayısına, büyüklüğüne, tipine, leke olup olmamasına göre değişebilir. Tedaviyi uygulama süresi 15 ila45 dakika arasında değişiklik gösterebilir.

Kılcal Damar Lazer Tedavisi Sonrası

Kılcal damar lazer tedavisi sonrasında günlük aktiviteleredevam edilebilir. Uygulama yapılan alanlarda ufak morluklar, kabarma ve kızarıklık olabilir ki bunların olması da oldukça doğaldır. Bunlar da birkaç gün içerisinde kaybolur. Yeni geliştirilen lazer sistemlerinde ağrı hissiyatı azdır. Aynı zamanda tedavis öncesi uygulanan anestezik kremler ağrı hissiyatını azaltır. Tedaviden sonra en hassasiyet gösterilmesi gereken nokta güneşten korunmaktır. Güneş koruyucu kremler kullanmak da faydalı olacaktır

Lazerle Yüz Kılcal Damarları Tedavisinin Etkilerinin Gözlenmesi

Tedavi neticeleri genellikle 3. Haftada görülmeye başlanır. Burun kenarındaki kılcal damarlar lazer tarafından kolayca silinse bile kaybolmaları in daha uzun seanslar gerekebilir. 6 ila 12 ayda bir uygulanacak tekrarlanan lazer tedavileriyledaha iyi bir sonuca ulaşılabilir.

Lazerle Yüz Kılcal Damar Tedavisi Fiyatları

Kişinin yapısal özelliklerine ve başvuru sebebine göre en uygun tedavi yöntemi, ancak bu konuda uzman bir hekimin kişiyi muayene etmesi sonrasında yapacağı tespitlere bağlı olarak belirlenebilmektedir. Fiyatlar tedavide kullanılan lazer cinsine göre değişiklik gösterebilir. Tedavi yöntemi tamamenkişiye özel olması gerektiğinden dolayı da genel bir fiyat vermek doğru bir yaklaşım değildir. Ankara’da kılcal damar tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak için Dr. Pınar Cömert’in web sitesine bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

https://www.drpinarcomert.com/

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.