Zayıflarken Kasları Korumak

Zayıflarken Kasları Korumak

ZAYIFLARKEN KASLARINIZI ERİTMEYİN

Zayıflamak için spor yapıyoruz ve kalorisi az yemekler yiyoruz. Özellikle kısa sürede fazla zayıflamak için diyet listesi kullanıyorsanız eğer vüudunuza zarar verme ihtimaliniz yüksek. Spor yaparak kilo vermenin sırrı aldığınız kalori miktarını verdiğiniz kalori miktarından az tutmaktan geçiyor. Ancak bilmeniz gereken şey her ne kadar ortalama yakılan veya alınan kalori miktarı hesaplanabilsede hiçbirzaman kesin sonuçlar elde edilmez ve bazal metabolizmada yani otururken yakılan kalori miktarı bile kişiden kişiye değişm göstermektedir. En nihayetinde alori miktarını ayarlamak için proteinli yiyeceklerden kısılır ve kas erimesi sağlanır. Kas erimesi sağlıklı bir kilo verme şeki değildir.

kaslari-korumak

Kaslarınız yağlarınıza göre dört kat daha ağırdır. Kastan kayıp daha fazla kilo vermenize ancak yağ dokuya göre daha yoğun bir yapıya sahip oldukları için görünürde pek bi değişiklik olmuyormuş gibi görünür. Ayrıca kaslardan kayıp sağlıksızlığa işarettir. Metabolizma yavaşlar ve vücudumuza asıl zararlı olan yağlan vücudumuzda kalmaya devam eder. Bunu önlemek için yapılan araştırmalarda kilo vermek için spor yapan deneklerin aldıkları kalori miktarları eşit, protein miktarları farklı tutuldu ve gözle görülür bir sonuç elde edilemedi. Bunu gören araştırmacılar kasların proteinle doğrudan ilişkili olduğunu bildikleri için gözlerine inanamadılar. Ardından ortaya atılan teoriye göre sadece akşam yemeğinde alınan proteinin kas erimesini önlediği anlaşıldı. Yani alınan protein düzenli bir şekilde alındığında görevini yerine getiriyordu.

Sizlerde kendi başınıza yaptığınız programlara göre değil uzmanların sadece sizin için hazırladıkları araştırmalara dayalı diyet ve spor programlarına bağlı kalın. Sağlığınızı derinden etkileyecek değişimlerde kendi başınıza kararlar almamanız önerilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. serdal dedi ki:

    Spor yaparken bu duruma çok dikkat etmek gerekiyor yanlış beslenme kas yapmak yerine kas kaybına yol açar dikkat edilmeli kesinlikle.

  2. Tarkan dedi ki:

    Çok doğru bir konuya değinmişsiniz ve diyete ihtiyacı olan insan sayısı gerçekten çok nadirdir. Spor yapmak yerine diyet yaparak zayıflamayı seçtikleri için birçok insan zayıflayamamaktadır.

  3. Mehmet Ali dedi ki:

    Diyet ve spor yaparken kaslara gerçekten önem vermeliyiz, kilo vermek amaçlı sağlıksız şeylerden uzak durmalıyız.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.