Zehirlenmeye Ne İyi Gelir ? Zehirlenmeye Karşı Ne Yapılır ?

Zehirlenmeye Ne İyi Gelir ? Zehirlenmeye Karşı Ne Yapılır ?

Zehirlenmenin belirtileri nelerdir?

gövde ısısının yükselmesi, bütün vücutta kızarıklık, döküntü, solunum sorunu, kaşıntı, hızlı ve belirlsiz zayıf atan nabız, halsizlik, kendinden geçme, gelişen şuur kaybı, şok, ölümlerdir. Gördüğünüz benzeri zehirlenmenin belirtileri kolay ateşlenmeden ölüme kadar kötü sonuçlara yol açabiliyor ve Zehirlenmenin nedenleri saymakla bitmez imkanların el verdiğince burada bazı zehirlenme vakaları meselesi için kaynaklardan aldığımız ayrıntıları aktaracağız. ancak zehirlenme vakaları çok aşırı tehlikeli sonuçlar doğuracağından evvela yapmanız gereken en önemli şeyin en hızlı ve acil şekilde zehirlenmiş olan olduğunu düşündüğünüz hastanın yada kendinizin bir an önce en yakın sağlık kuruluşuna gitmeniz şayet durumunuz ağırlaşmış ise bir lahza önce sıhhat ekiplerine durumunuzu açıkca anlatmanız gerekmektedir. 112 acil numarasını yazıya ekliyorum nedeniyse böyle bir durumla karşılaşıp hemen internet ortamında zehirlenmeye karşı alınacak tedbirleri araştırmanız doğru olmamakta. Bu bilgiler tamamen hastalık anından öncelikle bilinçlendirmek amaçlıdır. Zehirlenme sebep olur, zehirlenmenin sebepleri, zehirlenmenin çeşitleri ve zehirlenmeye nelerin iyi gelebileceği bilgilerinin kaynak kitap ve deneyimli doktorların bilgilerinden alıntılanarak dikkatle yazılan makalelerdir.

zehirlenme-belirtileri-nelerdir

Zehirlenmelere karşı iyi gelen bitkiler

Şunlardır : Meşe kabuğu, saparna kökü, maydonoz tohumu, zeytinyağı

Önemli Derecede Zehirlenmelere karşı korunmak için genel bilgiler şunlardır.

Sirke gıda zehirlenmelerinden korunmak için devamlı düzenli şekilde kullanılır.
Saplı meşe ve kusmayı sağlamak için, köpek üzümü ve nikotin, yabani yasemin ile tatula ve mantar zehirlenmelerinde kullanılır.

(Not): Zehirlenmeleri lütfen önemle dikkate alınız bilmeniz gerekenler aslında ana konu zehirlenmenin belirtileridir. Zehirlenmenin belirtilerini kendinizde yahut bir başkasında ayrım ederseniz yapmanız gereken şey nebat tedavisinden daha çok fazla doktora başvurmanızdır. çok irak mesafelerde elzem pozisyonlarda karşılaşan zehirlenme olaylarında vakalarında hangi bitkilerin nasıl kullanılması gerektiğini bilmenizde de yarar olmaktadır

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ercan Zaloğlu dedi ki:

    Yoğurdun Önemi Çok Büyük Eğer Zehirlenme meydana gelir gelmez. ilk iş yoğurt mideyi temizliyor. ve antibiyotik etkisi görüyor diyebilirim.

BİR YORUM YAZ

Konuya Bir Cevap Yazın

Diyet | Egzersiz Hareketleri | Zayıflama | Spor | Sağlık | Zayıflama Yöntemleri | Diyet Sağlıklı Yaşam | Diyetisyen | Sağlıklı Diyet Listesi | Sağlıklı Beslenme | Kilo Verme

Site Yazarı Google +: Diyet Sağlıklı Yaşam - İletişim : iletisim@diyetsaglikliyasam.com

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları Diyet Sağlıklı Yasam Com'a aittir. Sitemizi Kaynak göstermeden kesinlikle kullanılamaz. Sitemizdeki bilgiler tamamen ön bilgilendirme öneri ve tavsiyedir. Doktorunuza sormadan kontrol yaptırmadan uygulamayın. Oluşabilecek problemlerden sitemiz sorumlu değildir.